fbpx
Tel. 89 6167704

Dlaczego Przemysław Opalach postawił na fotowoltaikę? [ROZMOWA]

Pierwsze promienie słońca do doskonały czas, żeby zainteresować się montażem paneli fotowoltaicznych w swoim domu. To zdecydowanie najlepszy moment w ciągu roku na podjęcie takiej decyzji. Głównym argumentem jest fakt, że w okresie największego nasłonecznienia (czyli w okresie wiosenno-letnim) zdążymy wyprodukować wystarczającą ilość energii, żeby zaspokoić energetyczne  potrzeby domowników w miesiącach jesiennych oraz zimowych.

O tym, jakie są inne powody oraz dlaczego warto wybrać jako firmę instalacyjną Sun Invest, rozmawiamy z zawodowym pięściarzem – Przemysławem Opalachem.

Jak to się stało, że w ogóle zainteresował Cię temat fotowoltaiki?

Sam temat nie jest dla mnie niczym nowym, zresztą myślę, że dzisiaj każdy z nas codziennie jadąc do domu czy do pracy widzi bardzo dużo powstających instalacji na dachach naszych sąsiadów. Fotowoltaika w Olsztynie czy w Ostrzeszewie, w którym mieszkam, jest już na tyle popularna, że nie da się jej nie zauważyć. A skoro widzę, że mnóstwo ludzi montuje panele fotowoltaiczne, to oczywiste jest, że musi w tym „coś być”. Dlatego zacząłem bardziej interesować się fotowoltaiką.

Dlaczego zdecydowałeś się na montaż instalacji fotowoltaicznej? Co ostatecznie Cię przekonało?

Impulsem do szukania dobrego wykonawcy instalacji fotowoltaicznej były coraz wyższe rachunki za prąd i świadomość, że to nie koniec podwyżek. Po chwili pojawiła się informacja o dodatkowej opłacie mocowej, która pojawi się na rachunkach. Wtedy już byłem pewien, że trzeba zacząć działać, zanim ceny instalacji wystrzelą w górę, bo pewnie tak się niedługo stanie.

Czy miałeś jakieś obawy ? O nieszczelności na dachu lub inne problemy, które może spowodować instalacja PV?

Na początku, zanim zacząłem szukać firmy, która wykona montaż instalacji fotowoltaicznej w Olsztynie, zastanawiałem się, czy to po jakimś czasie nie spadnie mi z dachu, czy nie będzie dziur, czy to w żaden negatywny sposób nie wpłynie na mój stosunkowo nowy dom. Na szczęście mój wykonawca wszystko mi wytłumaczył, pokazał zdjęcia z procesu montażu konstrukcji i paneli. Ogólnie rzecz biorąc dzisiaj jestem spokojny i wiem, że nic się złego nie wydarzy.

A czy kwestie środowiskowe miały dla Ciebie znaczenie?

Oczywiście, że tak. Dzisiaj jako społeczeństwo produkujemy mnóstwo śmieci, które już są problemem w wielu miastach. Do tego cały czas nasze elektrownie to w przewadze elektrownie węglowe, które emitują mnóstwo szkodliwych substancji.

Wiem, że sam świata nie zmienię, ale jako osoba rozpoznawalna chcę przede wszystkim dać przykład innym, jak musimy dzisiaj postępować, żebyśmy my i nasze kolejne pokolenia miały względnie dobre warunki do życia. Dlatego też często mówię o swojej instalacji fotowoltaicznej i namawiam wszystkich dookoła, żeby też zainteresowali się tym tematem.

OD czego zacząłeś poszukiwania wykonawcy?

Pierwsze co zrobiłem, to przeszukanie internetu. Okazało się szybko, że wybór wykonawcy nie będzie łatwy. Każdy na swojej stronie piszę, że jest najlepszy i najtańszy. Szybko doszedłem do wniosku, że trzeba obrać inną strategię i po prostu zacząłem pytać znajomych, którzy już mają zainstalowane instalacje fotowoltaiczne w warmińsko-mazurskim.

Zapewne ofert miałeś wiele. Na co zwracałeś uwagę, wybierając wykonawcę?

Wiele lat swojej sportowej kariery spędziłem w Niemczech. Nauczyłem się tam, że kryterium ceny nie jest najważniejsze. Na pierwszym miejscu chciałem postawić na jakość zarówno podzespołów instalacji, jak i na jakość usługi montażu i całej obsługi Klienta.

Ostatecznie wybrałeś współpracę z Sun Invest. Jest coś szczególnego, co wyróżnia tę firmę?

To o czym wspomniałem przed chwilą. Sun Invest jako jedna z niewielu firm naprawdę profesjonalnie podeszła do tematu mojej instalacji. Przede wszystkim dokładnie sprawdzono możliwości montażowe i przeprowadzono analizę mojego zapotrzebowania na prąd. Później dostałem bardzo precyzyjne informacje na temat sugerowanego sprzętu, wizualizację mojego domu z panelami na dachu i ofertę z analizą, jaki będzie czas zwrotu inwestycji.

Jakie finalnie podzespoły zostały dobrane do twojej instalacji?

Zostały mi zaproponowane panele fotowoltaiczne Bauer, które nie dość, że naprawdę fajnie wyglądają, to mają jeszcze prawdziwą niemiecką wysoką jakość. Zresztą 30 letnia gwarancja sama mówi za siebie. Żaden inny dostawca nie zaproponował mi europejskich paneli z 30 letnimi gwarancjami. Co do reszty sprzętu mam falownik Solar Edge, który też z tego co wiem, jest mercedesem wśród tego typu sprzętu.

Dzisiaj twoja instalacja już pracuje i produkuje prąd. Czy sprawdzasz na bieżąco swoją produkcję prądu?

Dość krótko mam instalację, ale przyznam, że często zaglądam w telefonie do aplikacji, która pokazuje mi moją produkcję. Nie ukrywam, że to fajne uczucie jak się widzi, że domowy sprzęt zasilam słońcem, a nie prądem z elektrowni węglowej.

Czy po tym jak widziałeś pracę Sun Invest na swoim dachu, masz pewność że wybrałeś dobrego wykonawcę ?

Bez wątpienia. Cała ekipa Sun Invest wykazała się profesjonalizmem. Z czystym sumieniem polecam Sun Invest i cieszę się, że mamy w Olsztynie tak sprawnie działające firmy.

 

 

 

Przemysław Opalach Sun Invest
Opalach
Moduły Bauer w Sun Invest

Sprawdź dlaczego warto wybrać moduły Bauer

Przemysław Opalach zdecydował się na niezawodnie i niezwykle wydajne moduły fotowoltaiczne Bauer Glass-Glass. kliknij w „dowiedz się więcej” i sprawdź, dlaczego warto wybrać moduły Bauer Glass – Glass

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

Umów spotkanie

  Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

  Miejsce spotkania:
  >
  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.  ul. Towarowa 9D
  10-416 Olsztyn
  NIP 739-388-79-42
  REGON 365180025

  biuro@suninvest.pl
  tel.: +48 519 443 714

  Polityka prywatności Sun Invest

  Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja:
  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję