fbpx
Tel. 89 6167704

Finansowanie

Dowiedz się, na jakie dofinansowanie możesz liczyć

 

Program Mój Prąd 5.0

Mój Prąd to działający od 2019 roku program NFOŚiGW, dzięki któremu osoby fizyczne, decydujące się na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne, mogą otrzymać dotację w wysokości do 26 000 zł. W nowym naborze, który ruszył w kwietniu 2023 pojawiło się również sporo nowości. Na zdecydowanie wyższą dotację będą mogli liczyć inwestorzy,  którzy zdecydują się na wyposażenie swojej instalacji w magazyn energii elektrycznej lub cieplnej oraz systemy inteligentnego zarządzania energią. Co więcej, po raz pierwszy dotacją z programu Mój Prąd objęte są inwestycje w pompy ciepła. Więcej szczegółów na temat warunków otrzymania dotacji możesz poznać już teraz kontaktując się z naszym doradcą. Nie czekaj i skorzystaj ze swojej szansy już teraz!

 

Kredyt na fotowoltaikę

Dedykowane instalacjom fotowoltaicznym kredyty są udzielane w formie pożyczek gotówkowych – jako ekopożyczka lub pożyczka energooszczędna. To propozycja zarówno dla klientów indywidualnych, czyli gospodarstw domowych, jak również dla przedsiębiorców. Warto też pamiętać, że pożyczki, przeznaczone na montaż paneli fotowoltaicznych, banki udzielają na preferencyjnych zasadach.

Decyzja o zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła nie zawsze musi oznaczać konieczność ponoszenia dużych opłat wstępnych, zaliczek lub wysokich rat. Dzięki szerokiemu wachlarzowi oferowanych przez nas produktów bankowych sam decydujesz, w jaki sposób chcesz sfinansować zakup naszych usług. Spośród ofert cieszących się dużą popularnością możesz wybrać na przykład odroczenie rozpoczęcia spłacania inwestycji aż o 4 miesiące lub niskie oprocentowanie wynoszące zaledwie 0,3% w skali miesiąca.

Dobrze skalkulowana pożyczka pozwala zastąpić miesięczny koszt energii elektrycznej ratą za własną instalację fotowoltaiczną!

 

Moje Ciepło

Program priorytetowy Moje Ciepło jest skierowany do osób, która planują inwestycję w pompę ciepła w nowo budowanych domach jednorodzinnych. Celem programu jest udzielanie wsparcia finansowego w formie bezzwrotnej dotacji na zakup oraz montaż powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła.  Kwota dotacji, jaką można otrzymać jest uzależniona od rodzaju instalowanej pompy i może wynosić nawet 21 000 zł. Na szczególne traktowanie mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy mogą liczyć nawet na 45% pokrycia kosztów całej inwestycji. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi nabór wniosków w programie Moje Ciepło w trybie ciągłym a przewidziany budżet programu wynosi aż 600 000 000 zł!.

 

Czyste powietrze

Czyste Powietrze to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. W ramach programu właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą liczyć na dotację do kwoty 37.000 zł z przeznaczeniem na:

 • demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania
 • zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej,
 • zakup i montaż pompy ciepła
 • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
 • zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych,
 • opracowanie dokumentacji dotyczącej powyższego zakres.

Im szybciej zamontujesz instalację fotowoltaiczną, tym szybciej zaczniesz oszczędzać.

Przekonaj się o tym już teraz!

 

 

Współpraca z PKO Leasing , mBank oraz Millenium pozwala nam oferować klientom biznesowym atrakcyjną formę finansowania w pełni dopasowaną do potrzeb.

Nasze partnerstwo z Santander Consumer Bank , BNP Paribas i Alior Bank niesie korzyści przede wszystkim klientom indywidualnym, którzy chcą rozłożyć całość lub część kosztów na niskie raty. Niska prowizja i brak oprocentowania to główne atuty oferty. Atrakcyjność oferowanych kredytów doceniło już wielu naszych klientów.

Dofinansowanie na fotowoltaikę

Wytyczne Unii Europejskiej wyraźnie promują wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Dlatego decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, zarówno inwestorzy indywidualni, jak i przedsiębiorcy, zyskują możliwość skorzystania z różnych źródeł dofinansowania projektu. Pakiet funduszy dzieli się na dwie kategorie. Na rynku funkcjonują pożyczki na preferencyjnych warunkach, a także najbardziej poszukiwane dofinansowania bezzwrotne. W ramach pomocy rządowej można tu wyróżnić takie programy jak ulga termomodernizacyjna, program Mój Prąd, Czyste Powietrze, Agroenergia lub Energia Plus. Każdy z wymienionych programów cechuje się własną specyfiką i zakresem obowiązywania. Sun Invest oferuje swoim klientom kompleksowy pakiet doradczy w kategorii „fotowoltaika dotacje Olsztyn”. Pomagamy w wyborze właściwej formy finansowania, doradzamy przy kompletowaniu dokumentów oraz asystujemy przy wypełnianiu i wysyłaniu wniosku do odpowiedniej instytucji.

Czytaj więcej…

Fotowoltaika dotacje Olsztyn – co oferują poszczególne programy

Lista korzyści płynących z programów dofinansowania podlega systematycznemu rozszerzaniu i aktualizacjom. Przykładowo, ulga termomodernizacyjna przeznaczona jest dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy montaż instalacji fotowoltaicznej mogą sobie odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym. Maksymalna kwota odliczenia wynosi aż 53 tysiące złotych. Ulga nie obowiązuje natomiast dla budynków w budowie. Rolnicy są uprawnieni do otrzymania zwrotu do 20% środków przeznaczonych na montaż instalacji fotowoltaicznej w ramach programu Agroenergia. Program ten jest przeznaczony dla rolników indywidualnych, którzy dysponują powierzchnią rolną o wielkości minimum 1 hektara. Firmy powinny się zainteresować programem Energia Plus, dzięki któremu mają szansę otrzymania bezzwrotnej dotacji 50% kosztów instalacji lub pożyczki pokrywającej 85% całkowitej kwoty wydatków. Analizując zagadnienie, jakim jest fotowoltaika dofinansowanie warmińsko-mazurskie oferuje także własne regionalne pakiety pomocowe z Urzędu Gminy. W Sun Invest pozostajemy na bieżąco z wszelkimi regulacjami odnośnie do dofinansowań, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy doradczej przy wyborze najlepszego rozwiązania.

Fotowoltaika dofinansowanie warmińsko-mazurskie – gdzie szukać środków na inwestycję?

Wymienione powyżej programy dofinansowania mają swoje konkretne wytyczne regulaminowe, które zostały dokładnie opisane na stronach instytucji. Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych, musimy mieć na uwadze planowany kosztorys i zakres prac modernizacyjnych. Dobranie odpowiedniej formy dofinansowania będzie rezultatem znajomości procesu technologicznego, wyszczególnionego w projekcie. Zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy w kwestiach dofinansowań. W Sun Invest posiadamy gruntowną wiedzę odnośnie do praktyki zdobywania środków pomocowych. Jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie dopasowane do potrzeb klienta. W dziedzinie fotowoltaiki dofinansowanie dla województwa warmińsko-mazurskiego jest jak najbardziej możliwe. Instalując systemy fotowoltaiki dotacje dla Olsztyna mają ogromny potencjał w promowaniu ekologicznych technologii, które przynoszą oszczędności firmom i inwestorom indywidualnym.

Skalkuluj
swoją własną
instalację PV
z ratą kredytu

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

Umów spotkanie

  Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

  Miejsce spotkania:
  >
  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.  ul. Towarowa 9D
  10-416 Olsztyn
  NIP 739-388-79-42
  REGON 365180025

  biuro@suninvest.pl
  tel.: +48 519 443 714

  Polityka prywatności Sun Invest

  Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja:
  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję