fbpx
Tel. 89 6167704

Dotacje do pomp ciepła z programu Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – Zdobądź dotację na pompę ciepła

Wymiana domowego źródła ciepła, ze starego i nieefektywnego pieca na nowoczesną pompę ciepła to niewątpliwie doskonały sposób na poprawę efektywności energetycznej istniejącego już domu. Taka operacja, większości z nas, kojarzy się jednak z wysokimi kosztami, a co za tym idzie odkładamy ją w czasie na „przyszły rok”.
Okazuje się jednak, że nie warto czekać. Dzisiaj, dzięki programowi Czyste Powietrze możemy znacznie obniżyć koszt wymiany starego pieca na nowoczesną, ekologiczną i przede wszystkim efektywną pompę ciepła.
Aby skorzystać z dotacji z programu Czyste powietrze trzeba być przede wszystkim właścicielem lub współwłaścicielem oddanego do użytku domu jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Oznacza to, że jeśli mieszkasz np. w zabudowie szeregowej, lub tak zwanym bliźniaku, również możesz ubiegać się o dotację.
Sama dotacja nie musi być jednak ograniczona tylko do wymiany starego źródła ciepła na pompę ciepła. Kompleksowość programu Czyste Powietrze pozwala przy okazji na wykonanie wielu działań związanych z termomodernizacją budynku. Można między innymi uzyskać dodatkowe środki na ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej a nawet montaż wentylacji mechanicznej. Lista możliwych inwestycji jest dość długa, dlatego najlepiej na etapie planowania prac, skonsultować ich zakres ze specjalistą, który pomoże określić ich kwalifikowalność do dotacji. Niezwykle ważny jest również dobór nowych sprzętów i materiałów, które wykorzystamy do realizacji projektu w programu Czyste Powietrze. Oprócz tego, że zakupione sprzęty muszą być fabrycznie nowe, muszą też spełniać szereg ściśle określonych norm oraz posiadać odpowiednie certyfikaty. Jeśli chcesz porozmawiać na ten temat lub szukasz kompleksowej obsługi projektu (od wypełnienia wniosku, przez dobór sprzętu i jego montaż, aż po rozliczenie dotacji) skontaktuj się z nami.

Jaką dotację można uzyskać w ramach programu Czyste Powietrze?

Program czyste powietrze obejmuje dwie grupy beneficjentów. Pierwszą z nich stanowią właściciele lub współwłaściciele domów (lub ich wydzielonej części), których roczny dochód nie przekracza 100 000 PLN (dochód beneficjenta- czyli osoby, która wnioskuje o dotację). Kwalifikując się do tej grupy, możesz liczyć na dotację w kwocie sięgającej nawet 20 250 zł, na zakup i montaż pompy ciepła z niezbędnym osprzętem. Należy przy tym pamiętać, że kwota dotacji w tym przypadku nie może stanowić więcej niż 45% całkowitego kosztu inwestycji.
Drugą grupą beneficjentów są osoby, które również są właścicielami lub współwłaścicielami domów, ale ich dochody nie przekraczają 1400 PLN na osobę w gospodarstwie wieloosobowym, lub 1960 PLN w gospodarstwie jednoosobowym. Aby potwierdzić przynależność do tej grupy, niezbędne będzie załączenie do wniosku zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego. Kwalifikując się do tej grupy beneficjentów, można uzyskać nie tylko wyższą kwotę dotacji (nawet 27 000 PLN), ale również podnieść udział dotacji w stosunku do kosztów inwestycji do 60%.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła oraz możliwości finansowania ich zakupu i montażu, skontaktuj się z nami. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, który poprowadzi Twój projekt od A do Z. Pomożemy Ci wypełnić wszelkie dokumenty, dobierzemy i zainstalujemy odpowiedni sprzęt, a na koniec zajmiemy się rozliczeniem całego projektu.

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

Umów spotkanie

  Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

  Miejsce spotkania:
  >
  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.  ul. Towarowa 9D
  10-416 Olsztyn
  NIP 739-388-79-42
  REGON 365180025

  biuro@suninvest.pl
  tel.: +48 519 443 714

  Polityka prywatności Sun Invest

  Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja:
  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję