fbpx
Tel. 89 6167704

25 kwietnia rusza nabór na Kredyt Ekologiczny dla firm!

Program Kredytu Ekologicznego oferowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu FENG jest innowacyjnym narzędziem finansowania inwestycji ekologicznych dla przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się bliżej kluczowym aspektom tego programu:

 1. Dotacja a Kredyt Ekologiczny: Kredyt Ekologiczny działa podobnie do typowej dotacji unijnej, jednak różnica polega na zaangażowaniu banku w proces. Dotacja jest wypłacana na konto banku, a firma spłaca kredyt zaciągnięty na inwestycję ekologiczną.

 2. Wysokość Dotacji: Maksymalna wysokość dotacji zależy od lokalizacji inwestycji oraz wielkości przedsiębiorstwa. Może wynosić do 80% poniesionych kosztów netto.

 3. Obliczanie Dotacji: Wysokość wsparcia jest obliczana poprzez pomnożenie kosztów inwestycji netto przez wysokość procentową pomocy publicznej odpowiednią dla danego regionu.

 4. Proces Aplikowania: Proces aplikowania o premię w ramach Kredytu Ekologicznego składa się z kilku etapów, począwszy od składania wniosku o udzielenie kredytu, przez wniosek o dofinansowanie w BGK, aż po realizację inwestycji i wypłatę premii.

 5. Kto Może Składać Wnioski: Firmy posiadające status MŚP, small i midcaps do 3 tys. pracowników, prowadzące działalność na terytorium Polski, mogą składać wnioski o premię w ramach programu Kredyt Ekologiczny.

 6. Wymóg Efektywności Energetycznej: Firmy ubiegające się o premię muszą zaplanować działania inwestycyjne, które przyniosą co najmniej 30% efektywności energetycznej.

Program ten stanowi istotne wsparcie dla przedsiębiorstw planujących inwestycje ekologiczne, zachęcając do działań proekologicznych poprzez dostępność środków finansowych. Wsparcie publiczne w postaci premii ekologicznej może znacząco zwiększyć atrakcyjność i opłacalność projektów ekologicznych dla przedsiębiorstw.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach uzyskania wsparcia na inwestycje fotowoltaiczne dla Twojej firmy!

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

Umów spotkanie

  Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

  Miejsce spotkania:
  >
  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.  ul. Towarowa 9D
  10-416 Olsztyn
  NIP 739-388-79-42
  REGON 365180025

  biuro@suninvest.pl
  tel.: +48 519 443 714

  Polityka prywatności Sun Invest

  Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja:
  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję