fbpx
Tel. 89 6167704

Nowa edycja programu „Mój Prąd” rusza we wrześniu!

Nowa edycja programu „Mój Prąd” rusza we wrześniu!

Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się informacją o powrocie programu „Mój Prąd”! Jak poinformowała prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Dorota Zawadzka-Stępniak, we wrześniu ruszy nowa edycja tego popularnego programu, umożliwiającego uzyskanie dotacji na panele fotowoltaiczne oraz magazyny energii.

Dotacje nawet do 58 tys. zł

W nadchodzącej edycji, dotacja na instalacje fotowoltaiczne będzie uzależniona od zakupu magazynu energii. Program ma na celu obligatoryjne magazynowanie energii, co pozwoli na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Mechanizm wsparcia pozostanie podobny jak w poprzednich edycjach, z możliwością uzyskania dofinansowania nawet do 58 tys. zł.

Dofinansowanie od 2021 roku

Dotacje będą przyznawane na inwestycje zakończone, czyli takie, które zostały zakupione po 1 stycznia 2021 roku i przyłączone w systemie rozliczenia net-billing. Na nową edycję programu „Mój Prąd” przeznaczone zostanie 400 mln zł, co podkreśla ogromne zaangażowanie NFOŚiGW w promowanie odnawialnych źródeł energii.

Statystyki poprzedniej edycji

Poprzednia edycja, „Mój Prąd 5.0”, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Złożono ponad 88,5 tys. wniosków o dotację do zakupu paneli fotowoltaicznych, 4,1 tys. wniosków do systemów zarządzania energią, ponad 5,4 tys. do magazynów ciepła, blisko 10 tys. wniosków do magazynów energii oraz ponad 15,7 tys. do kupna pomp ciepła.

Program „Mój Prąd” – korzyści i przyszłość

Program „Mój Prąd” jest realizowany od 2019 roku i dotychczas przyczynił się do znaczącego wzrostu liczby mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, z łączną mocą ponad 3 GW. Na wszystkie edycje programu zarezerwowano ponad 3 mld zł, co świadczy o ogromnym wsparciu finansowym dla rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Dołącz do ekologicznej rewolucji z Sun Invest

Sun Invest z dumą wspiera program „Mój Prąd” i oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pomp ciepła. Nasza firma posiada przeszło 12-letnie doświadczenie w branży OZE i jest gotowa pomóc Państwu w uzyskaniu dotacji oraz realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w doborze najlepszych rozwiązań. Razem możemy tworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość!

#SunInvest #MójPrąd #OZE #Fotowoltaika #MagazynyEnergii #PompyCiepła #Dotacje #EnergiaOdnawialna #Ekologia #ZrównoważonaPrzyszłość

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

Umów spotkanie

  Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

  Miejsce spotkania:
  >
  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.  ul. Towarowa 9D
  10-416 Olsztyn
  NIP 739-388-79-42
  REGON 365180025

  biuro@suninvest.pl
  tel.: +48 519 443 714

  Polityka prywatności Sun Invest

  Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja:
  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję