fbpx
Tel. 89 6167704

Powrót programu Mój Prąd! Piąta edycja z wieloma zmianami

Od uruchomienia pierwszej edycji programu Mój Prąd minął niedługo cztery lata. Przez ten czas z dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej skorzystało blisko 500 tysięcy prosumentów a średnia wysokość wypłaconej dotacji wyniosła ponad 4000 PLN. Nic więc dziwnego, że program Mój Prąd stał się niemalże oczywistym sposobem na obniżenie kosztów montażu instalacji PV przez osoby fizyczne. Sukces poprzednich edycji programu spowodował, że 22.04.2023 wystartował nabór do kolejnej – piątej – wersji tego programu. To znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli zamontować na swoich dachach instalacji PV a także dla tych, którzy zaskoczeni szybszym końcem naboru w 4 edycji, nie zdążyli złożyć swoich wniosków. Jest jednak również zła wiadomość. Według zapowiedzi m.in. minister Anny Moskwy, program Mój Prąd po zakończeniu naboru do piątej edycji nie będzie już kontynuowany. Nie wiemy jeszcze, czy pojawi się alternatywny program zapewniający granty na instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, dlatego warto już teraz podjąć kroki zmierzające do skorzystania z ostatniej szansy na dotację z programu Mój Prąd.

Co nowego w Mój Prąd 5.0?

Najistotniejszą zmianą, którą możemy zaobserwować względem poprzednich edycji, możemy znaleźć na liście przedsięwzięć, które można objąć dotacją. Do tej pory – w zależności od edycji programu – dotacją objęte były tylko inwestycje związane bezpośrednio z instalacjami fotowoltaicznymi. W bieżącej edycji programu istnieje możliwość pozyskania środków również na pompy ciepła, kolektory słoneczne a także na zakup i montaż klimatyzacji.

Na jaką dotację można liczyć w zależności od rodzaju inwestycji?

 1. Instalacja fotowoltaiczna – 6 000 PLN
 2. Instalacja fotowoltaiczna – 7 000 PLN (wyższa kwota dotacji obejmuje Klientów, którzy zdecydują się na montaż dodatkowych urządzeń objętych dotacją z poniższej listy)

Lista urządzeń dodatkowych:

1. Magazyn ciepła/urządzenie grzewcze:

a) Magazyn ciepła: 5 000,00 zł;

b) Gruntowe pompy ciepła – pompy ciepła grunt/woda, woda/woda: 28 500,00 zł;

c) Pompa ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej: 19 400,00 zł;

d) Pompa ciepła powietrze/woda: 12 600,00 zł;

e) Pompy ciepła typu powietrze/powietrze (klimatyzacja): 4 400,00 zł;

 

 2. Magazyn energii elektrycznej: 16 000,00 zł

 

 3. System zarządzania energią HEMS/EMS: 3 000,00 zł

 

4. Kolektory słoneczne c. w. u.: 3 500,00 zł

Warto przy tym pamiętać, że kwota dotacji nie może objąć więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych.

Jakie należy spełnić warunki, aby dostać dotację z programu Mój Prąd 5.0?

 1. Inwestycja dotyczy domów mieszkalnych jednorodzinnych lub wielorodzinnych (bliźniaków, szeregowców etc.)
 2. Pozyskana energia elektryczna/cieplna będzie wykorzystywana na potrzeby gospodarstwa domowego
 3. Wszystkie koszty objęte inwestycją zostały poniesione po 01.02.2020
 4. Inwestycja obejmowała zakup i montaż urządzeń (niedopuszczalne jest dotowanie samego montażu)
 5. Przyłączenie instalacji PV do sieci OSD potwierdzone Zaświadczeniem
 6. Zobowiązanie się inwestora do zachowania 5 lat trwałości instalacji objętych dotacją (brak możliwości sprzedaży, demontażu oraz modyfikacji)
 7. Prawidłowe oznakowanie miejsca inwestycji tablicą informacyjną

Decydując się na współpracę z Sun Invest otrzymasz nie tylko kompleksową usługę dostawy i montażu instalacji PV oraz urządzeń dodatkowych objętych dotacją programu Mój Prąd. Nasz zespół pomoże Ci również przejść przez cały proces złożenia wniosku do MP 5.0, co pozwoli na szybsze i bezproblemowe otrzymanie dotacji.

Skontaktuj się z nami już teraz i skorzystaj z ostatniej szansy na częściowe finansowanie instalacji PV oraz urządzeń dodatkowych w ramach programu MÓJ PRĄD!

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

Umów spotkanie

  Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

  Miejsce spotkania:
  >
  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.  ul. Towarowa 9D
  10-416 Olsztyn
  NIP 739-388-79-42
  REGON 365180025

  biuro@suninvest.pl
  tel.: +48 519 443 714

  Polityka prywatności Sun Invest

  Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja:
  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję