fbpx
Tel. 89 6167704

Transformacja energetyczna w Gminie Dywity: Inwestycja w Fotowoltaikę i Pompy Ciepła

Inwstycja w Odnawialne Źródła Energii w Gminie Dywity. 5 obiektów zostanie zasilonych energią słoneczną!

 

W dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne staje się priorytetem dla wielu społeczności i instytucji. Coraz częściej widoczne są wysiłki mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Nie bez znaczenia jest tutaj również aspekt ekonomiczny, gdyż stale rosnące koszty zakupu energii elektrycznej i cieplnej, stają się znacznym obciążeniem finansowym. Takim właśnie krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju jest inwestycja, jaką podejmuje Urząd Gminy Dywity, wprowadzając do swoich struktur energooszczędne rozwiązania w postaci fotowoltaiki i pomp ciepła. Inwestycja będzie obejmowała w sumie 5 lokalizacji na terenie gminy:

Budynek Urzędu Gminy – Instalacja fotowoltaiczna o mocy 40 kWp

 

Świetlica Wiejska Tuławki – Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp oraz powietrzna pompa ciepła

 

Świetlica Wiejska Spręcowo – Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp oraz powietrzna pompa ciepła

 

Świetlica Wiejska w Gadach – Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,5kWp oraz powietrzna pompa ciepła

 

Świetlica Wiejska w Dąbrówce Wielkiej – Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,5kWp oraz klimatyzacja z funkcją ogrzewania

Untitled
money-6880650

Gminny Innowacyjny Fundusz Sołecki

Inwestycja Gminy Dywity w instalacje fotowoltaiczne i w pompy ciepła nie byłaby możliwa do zrealizowania bez udziału Innowacyjnego Funduszu Sołeckiego, którego wdrożenie okazało się wielkim sukcesem. Głównym założeniem tego funduszu jest premiowanie dodatkowymi środkami z budżetu Gminy sołectw, które przeznaczają większość środków z Funduszu Sołeckiego na inwestycje.

W 2022 roku do podstawowego funduszu sołeckiego , Gmina Dywity w formie wspomnianej premii dołożyła do podstawowego funduszu ponad 670 000 złotych, dzięki czemu wspomniane inwestycje mogą zostać zrealizowane.

Pośrednio, Inwestycyjny Fundusz Sołecki przyczynił się również do wzrostu świadomości obywatelskiej i zaangażowania mieszkańców w życie lokalnych społeczności. Poczucie osobistego wpływu na otaczającą rzeczywistość zmotywowało wielu mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w zebraniach wiejskich, podczas których omawiane są kwestie związane z Funduszem Sołeckim.

Korzyści społeczne i ekonomiczne dla Gminy Dywity

 

Inwestycja w fotowoltaikę i pompy ciepła to nie tylko troska o środowisko, ale także o lokalną społeczność. Popularyzowanie odnawialnych źródeł energii przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz promocji odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych. Ponadto, długoterminowe korzyści ekonomiczne, wynikające z obniżenia kosztów energii elektrycznej i ogrzewania, pozwolą na przeznaczenie oszczędności na inne inwestycje i projekty mające na celu rozwój lokalnej społeczności.

Montaż fotowoltaiki i pomp ciepła w budynkach Urzędu Gminy Dywity stanowi inspirujący krok w kierunku zrównoważonego i ekologicznego rozwoju. Jest to wzór do naśladowania dla innych gmin, które dążą do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i dbania o lepszą przyszłość naszej planety.

energy

Mieszkańcy i Przedsiębiorstwa z Gminy Dywity z ofertą specjalną od Sun Invest

 

W związku z realizacją inwestycji w Gminie Dywity, firma Sun Invest, kieruje do mieszkańców Gminy oraz Przedsiębiorstw ofertę specjalną, która będzie obowiązywała do końca października 2023 roku.

Oferta dla przedsiębiorstw

20,24 kWp

 • 44 moduły fotowoltaiczne ENCOR EC460M
 • Falownik sieciowy Sofar Solar 20KTLX-G3
 • System montażowy przeznaczony na dach kryty blachą trapezową
 • Komplet zabezpieczeń AC oraz DC

Cena 55 000 PLN netto

Oferta dla osób fizycznych

4,92 kWp

 • 12 modułow ENCOR EC410M Full Black
 • Falownik hybrydowy Sungrow SH5.0RT
 • Magazyn energii 9,6kWh
 • 3-fazowe zasilanie awaryjne

Koszt instalacji po uwzględnieniu dotacji Mój Prąd: 23 950 PLN brutto*

*Szacowana kwota dotacji w ramach programu Mój Prąd wynosi 26 000 PLN brutto. Otrzymanie dotacji uzależnione jest od terminu złożenia wniosku oraz dostępności środków w ramach programu.

  Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej?

  Zostaw nam swój numer telefonu. Zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin i przedstawimy szczegóły

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Newsletter

  Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami i zapisz się do naszego newslettera!

  Umów spotkanie

   Nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu albo dla Twojej firmy? Umów spotkanie z naszymi fachowcami! Możemy się spotkać w Twoim domu, w showroomie Sun Invest albo online.

   Miejsce spotkania:
   >
   Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.   ul. Towarowa 9D
   10-416 Olsztyn
   NIP 739-388-79-42
   REGON 365180025

   biuro@suninvest.pl
   tel.: +48 519 443 714

   Polityka prywatności Sun Invest

   Copyright © SUNINVEST Fotowoltaika Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Realizacja:
   Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

   Administrator Danych
   Polityka Prywatności
   Akceptuję